[do 4000zł] laptop 14 cali na lata

Jaki laptop/ultrabooka/netbooka itp kupić.
trawel

czw sty 09, 2020 8:50 pm

Cześć,
szukam laptopa w cenie do 4 tys (chociaż nie ukrywam, wolałbym wydać mniej).
To co mnie interesuje:
- rozmiar: 14 cali
- względnie długi czas pracy na baterii
- lekki, żeby można go było z łatwością przenieść
- głównie użytkowany do przeglądania internetu, oglądania filmików/filmów, raczej bardzo bardzo rzadko jakaś mało wymagająca gra (ale zakładam, że ten punkt nie jest zbyt istotny)
- chciałbym żeby był dobrze wykonany (w sensie chcę żeby wytrzymał kilka lat normalnego użytkowania, żeby zawiasy nie rozwaliły się w czasie jego życia, czy inne takie)
- z racji że laptopa zamierzam używać jak najdłużej (myślę, że przynajmniej 5 lat), chciałbym żeby wydajnościowo wystarczył na te kilka lat komfortowego użytkowania
- liczyłbym na dobrej jakości matrycę (przeglądałem testy kilku laptopów i miały mocno średnie pokrycie barw)
- dźwięk z głośników, żeby był w miarę przyzwoity (w obecnym Asusie U36SD jest bardzo kiepsko, raz że cicho, dwa że jakość mocno średnia), nie oczekuję super doznań, chciałbym żeby dźwięk był dobry do oglądania filmów na głośnikach, czasem słuchania muzyki (i żebym słyszał dialogi ludzi i nie musiał przy tym dawać na 100% głośności i bawić się w jakieś dodatkowe podbijanie)
- laptop z systemem

Moimi typami na chwilę obecną są:
- https://www.x-kom.pl/p/522911-notebook- ... win10.html
- https://www.x-kom.pl/p/522928-notebook- ... win10.html

Od razu mówię że nie zależy mi na tym całym screen padzie 2.0 i jeśli ten pierwszy Asus jest spoko (porównując do drugiego) i wystarczy mi spokojnie, to może i bym go wziął. Nie wiem jak wypada wydajnościowo jeden na tle drugiego. Nie wiem czy w moim przypadku dedykowana karta jest potrzebna i zrobi aż taką różnicę. Może macie jakieś inne propozycje, z chęcią poznam inne opcje. A może warto poczekać jeszcze trochę, bo zaraz pojawi się coś naprawdę wartego zainteresowania (być może lepszego) i w fajnej cenie (mieszczącej się w moich widełkach).
Dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Gajwer
Kontakt:

pt sty 10, 2020 7:25 pm

Częściowo już rozmawialiśmy.
Przy aktualnej cenie ASUS ZenBook 14 UX434FLC i5-10210U/8GB/512/Win10 jest dobrym wyborem. Jest lepszy jakościowo oraz posiada wydajniejsze podzespoły.

ASUS ZenBook 14 UM431DA R5-3500U/8GB/512/Win10
Jest tańszy, parametrami trochę słaszby, lecz wyposażenie na przyzwoitym poziomie.
ODPOWIEDZ