[~3000zł] Laptop na studia i domowe multimedia

Jaki laptop/ultrabooka/netbooka itp kupić.
styxu2153

wt lip 31, 2018 9:35 pm

Witam,
Chciałbym prosić o pomoc w wyborze laptopa na studia.

1) Kwota przeznaczona na zakup: 3000zł +- 200zł jeśli opłacalność jest wysoka

2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość): 14-15,6cali, FULLHD

3) Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.): Laptop będzie używany na studiach, częściej stacjonarnie, czasami na wykładach. Używany będzie także do przeglądania internetu, czytania pdfów czy ebooków, obsługi podstawowych programów Excel, Word, PowerPoint, a także Statistica. Gry raczej najprostsze, OSU!, może LoL na niskich więc integra powinna wystarczyć.

4) Wymagania specjalne (np. matowa matryca.): Matryca najlepiej matowa, lubię spędzać czas na dworze. Dodatkowo rozmyślałem nad jakimś 2in1 ze względu na fakt że dużo czytam książek, artykułów i przeglądam internetu, ale nie jest to konieczność jeśli opłacalność spadnie.

5) Osobiste preferencje: Po krótce, laptop ma posłużyć te kilka lat, lubię płynność jak mi nic nie tnie, a jestem osobą robiącą wiele rzeczy jednocześnie, więc 8GB ramu to raczej wymóg. Ciężar czy hałas nie są problemem. Dysk SSD byłby przyjemnym dodatkiem ale również nie jest koniecznością, a jeśli już to 240GB.

6) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego): Laptop raczej z OS, choć jeśli jakaś super propozycja będzie bez to rozważę.

Z góry dziękuję za udzieloną pomoc.
Gajwer
Kontakt:

śr sie 01, 2018 5:51 pm

Osobiście nie jestem zwolennikiem urządzeń 2 w 1. Wybrałbym ten model.
Acer Spin 3 i5-8250U/8GB/256/Win10 FHD Dotyk 360'
Matryca FULL HD IPS, procesor 8 generacji, nowsza karta zintegrowana, podświetlana klawiatura, niezłe wykonanie, w tej cenie z dotykowym ekranem dobry stosunek ceny do wydajności.

Moja propozycja typowy Ultrabook:
ASUS VivoBook S14 S410UA i5-8250U/8GB/256SSD/Win10
ASUS VivoBook S14 S410 i5-8250U/8GB/256SSD/Win10 MX150
Dwie konfiguracja jedna tańsza z kartą zintegrowana, druga z wydajniejszą grafiką na poziomie GTX950m nawet wyżej. Matryca FULL HD IPS matowa większy obraz roboczy lepszy komfort pracy czy również rozrywki plusem są również cienkie ramki wokół matrycy, całkiem niezłe wykonanie aluminiowa obudowa przy tym lekki mobilny niska waga nie będzie problemów z przenoszeniem, atrakcyjny stonowany design, długi czas działania na baterii (z funkcją szybkiego ładowania) około 8h w typowym użytkowaniu , przyjemna podświetlana klawiatura, procesor nowej 8 generacji niskonapięciowy 4 rdzeniowy, miejsce na dodatkowy dysk SATA.
Masz problem z wyborem laptopa? >>Napisz do mnie<<
Jestem również na GG: 1484081 oraz Facebooku - Grupa
Polecane laptopy na SIERPIEŃ 2018 r. >KLIK<
styxu2153

śr sie 01, 2018 9:49 pm

VivoBook wydaje się świetny, ale czytałem coś ze maksymalna jasność ekranu jest średnia i że aluminium jest tylko na górnej pokrywie, a reszta to plastik. Więc moje pytania:

1. Czy ta jasność nie będzie przeszkadzała przy użytkowaniu zewnętrznym?
2. Czy laptop będzie wystarczająco wytrzymały jeśli chodzi o mobilność? Mam zamiar go nosić w jakiejś torbie przeznaczonej na laptop plus te torbę pewnie w mojej torbie.
3. Gwarancja jest X-komu a nie producenta ze względu na poszerzony RAM, czy to też nie problem?

Myślałem jeszcze o Acer swift 3 o praktycznie identycznej konfiguracji, w tej samej cenie, cały w aluminium i grilla Glass, jedyny mankament że ma 15,6 cała, co Pan o nim myśli?
https://www.x-kom.pl/p/388465-notebook- ... 0-fhd.html

Dziękuję i pozdrawiam.
Gajwer
Kontakt:

czw sie 02, 2018 7:05 pm

Wykonanie jest na poziomie średnim za tą cenę ja oceniam na dobre.

Ad.1 Matryca jest wystarczająca do zwykłego użytkowania, nie wiem czy aktualnie posiadasz jakiś laptop myślę że będziesz mile zaskoczony.
Ad.2 Myślę że tak, torbę kupić z trochę lepszej jakości, ewentualnie plecak nic nie powinno się dziać.
Ad.3 Nie widzę żadnego problemu.

Acer Swift 3 i5-8250U/8GB/256/Win10 MX150 FHD
Jest trochę lepiej wykonany lecz ma jedną duża wadę, matrycę błyszczącą jest uciążliwa w pracy, tym bardziej w używaniu na zewnątrz.

Jeżeli już coś od Acer
Acer Swift 3 i5-8250U/8GB/128+1000/Win10 FHD
Lecz wtedy budżet nam rośnie.
Masz problem z wyborem laptopa? >>Napisz do mnie<<
Jestem również na GG: 1484081 oraz Facebooku - Grupa
Polecane laptopy na SIERPIEŃ 2018 r. >KLIK<
ODPOWIEDZ